Palmemordet centralt i Theutenbergs sista dagbok från UD: Skulle ett avslöjande skaka Sverige?
Ruben Agnarsson | 02 apr , 2020
Snart kommer den femte och sista volymen av Bo Theutenbergs ”Dagbok från UD”, som handlar om hans sista år på den svenska utrikesförvaltningen, från år 1986 till år 1988.
I denna volym kommer han bland annat att beskriva stämningarna i regeringskansliet och på Utrikesdepartementet vid tiden för mordet på statsminister Olof Palme.
Vill du läsa vidare? Bli prenumerant
Prenumeration
Period
Prenumerationsvillkor:
Kortfattat så är dessa prenumerationer på tillsvidarebasis. Det innebär att de löper vidare tills dess att de aktivt sägs upp av prenumeranten. Om prenumerationen inte sagts upp innan nästa betalperiod påbörjats löper prenumerationen vidare. Utebliven betalning gäller alltså inte som uppsägning. Förnyelseräkning skickas ut en månad innan kommande betalperiod. Autogiro har en månads uppsägning. Fullständiga
prenumerationsvillkor kan läsas här.